flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

«Долучити до Електронного суду, в першу чергу, необхідно державні органи, які генерують найбільший обіг документів», - суддя Руслан Арсірій

21 лютого 2019, 11:39

На цьому наголосив суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Руслан Арсірій під час прямого ефіру на радіо «Голос столиці». Долучення до електронного судочинства тих державних органів та установ, які генерують найбільший обсяг документів, а саме – органи прокуратури, управління Державної фіскальної служби та органи у сфері державної реєстрації, на його думку, суттєво допомогло б розвантажити роботу суду з процесуальними документами. «Саме ці органи в силу своїх службових обов’язків постійно звертаються до суду, або виступають відповідачами в багатьох категоріях адміністративних справ. І мова тут іде не про 5-10 аркушів, в які, як правило, вміщує свій позов фізична особа, а про десятки і навіть сотні томів», - зазначив суддя.

На запитання щодо того, наскільки часто учасники процесу користуються можливістю подачі позову в електронному вигляді, суддя зазначив, що на сьогодні в його провадженні перебуває понад 600 справ і лише 5 осіб зареєструвались в системі Електронний суд. «Тобто, менше 1% учасників судового процесу  у справах, які я розглядаю, скористались можливістю подавати та отримувати документи, не відходячи від свого персонального комп’ютера, - повідомив Руслан Арсірій та уточнив, що це показник з його власного досвіду і він, можливо, відрізняється від даних по Україні.  

Також в прямому ефірі прозвучало питання щодо захисту інформації в системі Електронний суд. «Захист інформації від несанкціонованого втручання – завжди болюче питання. Одночасно із Електронним судом повинна бути створена ефективна  система захисту інформації. Так, одним із розділів Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, проект якого наразі надісланий судам для обговорення, є комплексна система захисту інформації (КСЗІ). На скільки ці заходи будуть дієвими та пропрацьовано розробниками Електронного суду, покаже час», - резюмував суддя.

На думку Руслана Арсірія, тестування програмного забезпечення недопустимо проводити до повного його створення, включаючи також розробку інструкції для користувачів. «У будь-якому разі, залучення працівників до роботи з електронними документами, передбачає значне збільшення їх обов’язків та навантаження на організм. Працівники суду, які працюватимуть з електронними документами, не мають відповідної кваліфікації для їх обробки. Однак, ні системного навчання суддів і працівників апарату суду щодо роботи з цією підсистемою, ні ввідного інструктажу в рамках впровадження програми не було передбачено», - наголосив суддя та додав, що, незважаючи на численні труднощі, працівники суду роблять все можливе, аби для сторін судового процесу перехід до електронного судочинства пройшов безболісно.

 

Відео ефіру - https://www.youtube.com/watch?v=ACDPpSQETqQ