flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Суд просять заборонити Катерині Рожковій виконувати повноваження Першого заступника Голови НБУ

29 травня 2019, 16:48

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов народного депутата Юрія Савчука до Голови НБУ Якова Смолія, його першого заступника Катерини Рожкової та Ради НБУ, третя особа – НБУ. Позивач просить суд визнати протиправними дії Першого заступника Голови НБУ Катерини Рожкової щодо незаконного сприяння третім особам у сфері валютного регулювання і нагляду та зобов’язати її утриматись від таких дій. Серед інших вимог позову – визнати протиправною бездіяльність Голови НБУ Якова Смолія та Ради НБУ щодо не вчинення дій по звільненню Рожкової та зобов’язати їх це зробити.

Разом із позовом народний депутат подав заяву про його забезпечення, в якій просить суд до вирішення спору по суті заборонити Катерині Рожковій брати участь в роботі та засіданнях Правління Національного банку України, виконувати повноваження Першого заступника Голови НБУ чи здійснювати будь-яку діяльність на цій посаді.

Наразі вирішується питання про наявність правових підстав для вжиття заходів забезпечення позову та відкриття провадження у справі.

Нагадаємо, що відповідно до частини 2 статті 150 КАСУ, забезпечення позову допускається як до пред’явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи.

 

 Прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва