flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Щотка vs Остапець: суд ухвалив рішення щодо заяви про забезпечення позову

14 травня 2019, 17:44

Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши заяву про забезпечення позову щодо зупинення дії наказу Голови ДСАУ згідно з яким,  зокрема, Сергія Остапця призначено членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів, ухвалив відмовити у її задоволенні.

Наразі під час розгляду відповідної заяви, що була подана  Станіславом Щоткою,  судом не вбачається очевидності ознак протиправності даного наказу Голови Державної судової адміністрації України. Також у суду відсутні підстави вважати, що невжиття заявлених Станіславом Щоткою заходів забезпечення адміністративного позову може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист або поновлення його порушених чи оспорюваних прав або інтересів, за захистом яких він має намір звернутися до суду.

Водночас,  в Ухвалі суду зазначено, що повноваження щодо призначення члена ВККС є виключними дискреційними повноваженнями Голови ДСАУ, які можуть бути реалізовані за наявності підстав, зокрема, і у разі закінчення строку, на який обрано (призначено) відповідного члена Комісії, що має місце у даному випадку. Беручи до уваги вакантність посади члена ВККС, яка прямо визначається в силу зазначених вимог законодавства і не потребує документального підтвердження на рівні будь-якого розпорядчого акту, суд не вбачає очевидності ознак протиправності відповідного наказу, згідно з яким,  Сергія Остапця призначено членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів строком на чотири роки, а Станіславу Щотці припинено виконання повноважень члена Комісії.