flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

До розгляду ШААС апеляційної скарги про наявність підстав для люстрації Романа Труби, ОАСК зупинив провадження у справі щодо його призначення Директором ДБР

14 березня 2019, 12:10

Окружний адміністративний суд міста Києва зупинив провадження у справі за позовом народного депутата Юрія Македона щодо призначення Романа Труби Директором Державного бюро розслідувань. Зазначимо, що суд  зупинив провадження у даній справі до вирішення іншої адміністративної справи та набрання законної сили рішення у ній, а саме,  про наявність підстав для люстрації Романа Труби, яка наразі розглядається Шостим апеляційним адміністративним судом. Зокрема, у листопаді 2018 року Окружним адміністративним судом міста Києва було прийнято рішення про часткове задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправною бездіяльність Генеральної прокуратури України, яка полягає у непроведенні належним чином перевірки, щодо поширення ч. 3 статті 1 Закону України «Про очищення влади» на Романа Трубу, а також у незверненні до Міністерства юстиції України щодо включення Романа Труби до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади».

Нагадаємо, у серпні минулого року Юрій Македон звернувся до суду через призначення Романа Труби Директором ДБР. Позивач просив суд визнати протиправними дії Комісії  з проведення конкурсу на зайняття посад Директора Державного бюро розслідування, його заступників, директорів територіальних органів та керівників підрозділів центрального апарату Державного бюро розслідувань щодо розгляду кандидатури, проведення рейтингового голосування, відбору та внесення подання Прем’єр-міністру України про призначення Романа Труби на посаду Директора ДБР. Окрім цього позивач просив суд визнати протиправним і скасувати рішення Комісії про відбір Романа Труби на посаду Директора Державного бюро розслідувань та про внесення подання Прем’єр-міністру про його призначення на відповідну посаду. Наразі суд зупинив провадження у даній адміністративній справі.