flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Суд залишив у силі заходи забезпечення позову щодо зупинення реєстраційних дій стосовно зміни назви політичної партії «ПАРТІЯ МИРУ ТА РОЗВИТКУ» на «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК - ПАРТІЯ МИРУ ТА РОЗВИТКУ»

12 лютого 2019, 09:52

Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши клопотання представника партії «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК-ПАРТІЯ МИРУ ТА РОЗВИТКУ» про скасування заходів забезпечення позову в адміністративній справі щодо реєстраційних дій стосовно зміни назви політичної партії «ПАРТІЯ МИРУ ТА РОЗВИТКУ» на «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК - ПАРТІЯ МИРУ ТА РОЗВИТКУ», ухвалив – відмовити партії «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК-ПАРТІЯ МИРУ ТА РОЗВИТКУ» в задоволенні заяви про скасування заходів забезпечення позову.

На думку суду, заявником не наведено достатніх мотивів, які могли б бути підставою для скасування вжитих заходів забезпечення позову. Суд дійшов висновку, що дана заява є необґрунтованою, а тому в її задоволені – відмовлено.

Зокрема, суд не погодився з поясненнями представника партії «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК-ПАРТІЯ МИРУ ТА РОЗВИТКУ», що при винесені ухвали про забезпечення позову суд втручається у діяльність даної політичної партії, як учасника виборчого процесу, оскільки, на думку суду, дана справа не впливає на виборчий процес. Відповідно до КАСУ, учасниками виборчої справи в адміністративному суді є: виборча комісія, кандидат на пост Президента України, партія (блок) – суб’єкт виборчого процесу, виборець. Як вбачається з матеріалів даної  справи, ні позивач, ні відповідачі не є суб’єктами виборчого процесу, адже предметом розгляду є саме рішення державного реєстратора про реєстрацію змін до установчих документів та відомостей про політичну партію, що містяться в Реєстрі.

Також суд відхилив доводи заявника, що назви партій «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК-ПАРТІЯ МИРУ ТА РОЗВИТКУ» та «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК» не збігаються, а пересікаються лише в її частині, оскільки наразі суд розглядав заяву про скасування заходів забезпечення позову, а не вирішував справу по суті заявлених позовних вимог. На думку суду, дані доводи відносяться до предмету доказування у справі та будуть оцінені судом під час прийняття рішення по суті позовних вимог.

Нагадаємо, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 січня зупинено рішення державного реєстратора шляхом зупинення дії реєстраційного запису щодо внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у частині реєстрації змін до установчих документів політичної партії «ПАРТІЯ МИРУ ТА РОЗВИТКУ», що пов’язані зі зміною назви даної політичної партії на «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК - ПАРТІЯ МИРУ ТА РОЗВИТКУ». Своє рішення від 17 січня суд обґрунтував тим, що державний реєстратор не переконався у тому, що нова назва політичної партії «ПАРТІЯ МИРУ ТА РОЗВИТКУ» не відтворює повністю найменування іншої, раніше зареєстрованої політичної партії «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК».

 

Прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва