flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

«Судова влада залишається відстороненою від будь-яких політичних процесів у країні», - суддя-спікер ОАСК Богдан Санін

16 січня 2019, 11:42

У процесі здійснення судочинства суд залишається аполітичним по відношенню до сторін та учасників процесу. На цьому наголосив суддя-спікер Окружного адміністративного суду міста Києва Богдан Санін у коментарі для телеканалу «Україна». «Судова влада діє виключно в межах закону та залишається неупередженою до всіх учасників процесу і справи, що стосуються діяльності тієї чи іншої політичної партії, не є виключенням.  Розглянувши справу, суд ухвалює законне та обґрунтоване судове рішення, обов’язкове до виконання», - пояснив суддя.

Відповідно до ст.27 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу оскарження нормативно-правових актів КМУ, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, НБУ, чи іншого суб’єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України, а також адміністративні справи про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії, про заборону (примусовий розпуск, ліквідацію) політичної партії вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.

На разі в провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває справа про анулювання реєстрації свідоцтв 49 політичних партій, які протягом 10 років не висували своїх кандидатів на президентських та парламентських виборах. У переліку партій позивач зазначив  Партію ветеранів Афганістану,  Соціал-демократична партію України, партії «Пора», «Єдність», «Кияни передусім» та інші.

 

 

Прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва