flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Судом виготовлено і направлено сторонам повний текст рішення у справі щодо поновлення на посаді Сергія Бочковського

03 травня 2018, 15:52

Окружним адміністративним судом міста Києва виготовлено і направлено сторонам повний текст рішення у справі за позовом Сергія Бочковського до Кабінету міністрів України, Державної служби з надзвичайних ситуацій України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору – Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, Міністерство внутрішніх справ України.

Судом частково задоволено адміністративний позов Бочковського Сергія та визнано протиправним та скасовано Розпорядження КМУ “Про звільнення Бочковського С.С. з посади Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій”, а також поновлено його на посаді Голови відповідної служби.

Суд ухвалив дане рішення керуючись наявними у справі доказами, які були надані сторонами процесу. Зокрема, позивач та його представник зазначають, що відповідачем допущено порушення при звільненні, а саме: висновок про порушення позивачем Присяги державного службовця, який став підставою для його звільнення, є необґрунтованим та таким, що не відповідає дійсності, оскільки порушення Присяги позивачем не допущено, так як позивач не приймав присяги державного службовця, а службове розслідування, яке б могло встановити факт того чи іншого порушення відповідачем не проводилося і акт, який встановлював факт такого порушення не складався.

Також на підставі матеріалів, які були передані суду, відбулося порушення порядку звільнення позивача з посади, а саме, не дотримано Порядку розгляду питань, пов'язаних з підготовкою і внесенням подань щодо осіб, призначення на посаду та звільнення з посади яких здійснюється Верховною Радою України, Президентом України або Кабінетом Міністрів України чи погоджується з Кабінетом Міністрів України. 

У суді також зазначили, що у даній адміністративній справі двічі зупинялось провадження до прийняття рішення у кримінальній справі порушеній щодо Сергія Бочковського.  Однак апеляційний суд та Вищий адміністративний суд з цим не погодилися і зобов’язали Окружний адміністративний суд міста Києва розглядати дану справу. Водночас, у суді також зауважили, що довгий термін розгляду справи пов'язаний і з навантаженням на суддів, яке склалось у 2015-2016 роках у Окружному адміністративному суді міста Києва, адже свого часу у суді із 49 суддів мали право здійснювати правосуддя лише 11.