flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Позов щодо плати за транспортування газу у 2021 році: ОАСК відкрив провадження у справі

31 травня 2021, 16:36

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі щодо оскарження Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 6 березня 2020 року №580 «Про внесення змін до Кодексу газорозподільних систем».

Зокрема, відповідно до оскаржуваної постанови, з початку 2021 річна замовлена потужність споживача визначається виходячи з фактичного обсягу споживання природного газу цим об'єктом за газовий рік, що передував розрахунковому календарному року, але не може бути меншою, зокрема, за 126 куб. м – для побутового споживача, який використовує природний газ для підігріву води та приготування їжі.

Позивач вважає, що постановою порушуються його права, оскільки він використовує вдвічі менший обсяг природного газу, а повинен сплачувати за транспортування 126 куб.м. в обов’язковому порядку.

Суд ухвалив розглядати справу за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче засідання у справі на 15 липня 2021 року.