flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Скасування рішення про перейменування вулиць: Роз’яснення ОАСК

11 лютого 2021, 14:35

 

Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення у справі за позовом Громадської спілки «Громадський контроль та порядок» щодо скасування рішення  Київради про перейменування деяких вулиць. Зокрема, ОАСК ухвалив  визнати протиправним та скасувати рішення Київської міської ради, датоване  липнем 2016 року №559/559 «Про перейменування вулиць, проспектів та провулків у місті Києві», яким переіменовано:  вулицю Баумана - на вулицю Януша Корчака, вулицю Кутузова - на вулицю Генерала Алмазова, вулицю Суворова - на вулицю Михайла Омеляновича-Павленка, провулок Кутузова - на провулок Євгена Гуцала, проспект Московський - на проспект Степана Бандери.

Рішення суду мотивоване тим, що присвоєння імен саме Генерала Алмазова, Михайла Омеляновича-Павленка та Степана Бандери здійснено на виконання пункту 4 статті 5 Закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті». Водночас, приписи цього закону не містять вичерпного переліку осіб, віднесених до борців за незалежність України у XX столітті, відносно яких застосовуються його положення в частині надання правового статусу та вшанування пам’яті. 

Разом з цим, за час розгляду справи Київською міською радою не було надано доказів здійснення історичного дослідження щодо критеріїв відбору таких осіб з урахуванням положень Закону України “Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті”, на підставі чого суд дійшов висновку про часткову обґрунтованість позовних вимог.