flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі №826/26186/15

07 лютого 2022, 16:52

826/26186/15

У Х В А Л А

про залишення позову без розгляду

25 січня 2022 року

м. Київ

                      № 826/26186/15

     

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шулежко В.П., за участю секретаря судового засідання Лук’янович В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Мультимедіа Технолоджі» до Головного управління ДПС у м. Києві як відокремленого підрозділу ДПС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

за участю представників сторін:

від відповідача - Демченко С.В.,

 

В С Т А Н О В И В:

 

В провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває адміністративна справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Мультимедіа Технолоджі» до Головного управління ДПС у м. Києві як відокремленого підрозділу ДПС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.11.2021 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

У судове засідання, призначене на 14.12.2021, представник позивача не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, у зв’язку з чим в силу приписів п.2 ч.2 ст. 205 КАС України суд відклав розгляд справи на 25.01.2022.

У судове засідання, призначене на 25.01.2022, представник позивача повторно не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином.

Так, поштові відправлення з ухвалою суду про відкриття провадження та судові повістки про виклик у зазначені судові засідання повернуті до суду з відміткою поштового відділення «повертається за закінченням терміну зберігання».

Відповідно до частини восьмої  статті 126 КАС України  вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

При цьому, згідно з частиною одинадцятою  статті 126 КАС України  у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Згідно з пунктом 4 частини першої  статті 240 КАС України  суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо позивач не прибув (повторно не прибув, якщо він не є суб`єктом владних повноважень) у підготовче засідання чи у судове засідання без поважних причин або не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.

В свою чергу, суд відповідно до частини другої  статті 6 КАС України  застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Європейський суд з прав людини в рішенні від 07 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосереднього його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Судом поставлено на обговорення питання про залишення позову без розгляду з підстав повторного неприбуття позивача в судове засідання під час розгляду справи по суті.

Представник відповідача проти залишення позовної заяви без розгляду, з зазначених вище підстав, не заперечував.

Враховуючи, що позивач (його уповноважений представник) повторно не прибув у судові засідання без поважних причин, про причини неявки суд не повідомив, заява про розгляд справи без його участі до суду не надходила, керуючись ст.ст.  240,  241,  243,  248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

 

У Х В А Л И В:

 

Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Мультимедіа Технолоджі» до Головного управління ДПС у м.Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без розгляду.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили відповідно до  статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України  та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями  293,  295-297 Кодексу адміністративного судочинства України  з урахуванням пункту 15.5.  Перехідних положень цього Кодексу.

 

Суддя                                                                                                                В.П.Шулежко