Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

ВРП розглянула повідомлення судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Карягіної Н.О. щодо фактів погроз навмисного завдання шкоди здоров’ю їй та близьким родичам

12 червня 2019, 12:21

На засіданні Вищої ради правосуддя 11 червня 2019 року розглянуто повідомлення судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Карягіної Наталії Олександрівни про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Микола Худик (на фото)поінформував, що у повідомленні судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Карягіної Н.О. зазначено, що у її провадженні з 20 червня 2018 року перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням шести осіб у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України, та однієї особи, обвинуваченої за частиною першою статті 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) КК України.

22 березня 2019 року до загальної канцелярії Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська надійшов лист, підписаний відправником К., адресований судді Карягіній Н.О.

У зазначеному листі в образливій формі висловлено погрози судді Карягіній Н.О. та її дітям, зокрема наявністю великих проблем у разі, якщо 21 березня 2019 року не буде закрито кримінальне провадження стосовно всіх підсудних і вони не будуть виправдані.

Відповідно до вимог статті 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Карягіна Н.О. звернулася із повідомленням про втручання у її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя до Вищої ради правосуддя та до Генерального прокурора і просила вжити передбачених чинним законодавством заходів реагування, посилаючись на перешкоджання виконанню службових обов’язків та погрози навмисного завдання шкоди здоров’ю як їй, так і близьким родичам.

На запит члена Вищої ради правосуддя Прокуратура Дніпропетровської області повідомила, що 22 березня 2019 року слідчим відділенням Шевченківського відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області за повідомленням судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Карягіної Н.О. внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за частиною першою статті 376 (втручання в діяльність судових органів) КК України за фактом незаконного втручання невстановленою особою в діяльність судді під час розгляду кримінальної справи. Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні 1 квітня 2019 року доручено слідчому управлінню Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні за повідомленням судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Карягіної Наталії Олександрівни.

 

Прес-центр судової влади України