Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Обстріл будинку судді Рівненського міського суду свідчить про втручання в діяльність судді зі здійснення правосуддя, – О.Маловацький

18 квітня 2019, 11:01

Вища рада правосуддя 16 квітня 2019 року розглянула повідомлення голови Рівненського міського суду Рівненської області Денисюка Петра Дмитровича про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький (на фото) поінформував, що у повідомленні суддя Рівненського міського суду Рівненської області Денисюк П.Д. вказав, що 25 лютого 2019 року о 1 годині 55 хвилин за місцем його проживання невідомі особи здійснили напад із застосуванням вогнепальної зброї (на думку працівників поліції – автоматів) та вибухівки. Під час нападу здійснено більше дванадцяти пострілів, якими пошкоджено всі вікна та стіни кімнат будинку, в тому числі вхідні двері та фундамент будинку.

Вказані дії, на думку судді Денисюка П.Д., свідчать про втручання в його діяльність як судді при здійсненні правосуддя. Суддя безпосередньо зазначив, що вони пов’язані з його діяльністю.

На підставі викладеного суддя Денисюк П.Д. звернувся до Вищої ради правосуддя з повідомленням, в якому висловив прохання вжити заходів для забезпечення незалежності судді та авторитету правосуддя.

З аналогічним повідомленням суддя звернувся до Генеральної прокуратури України.

На запит члена Вищої ради правосуддя прокуратура Рівненської області повідомила, що здійснюється розслідування наведеного факту.

«З моєї точки зору, вказані дії свідчать про втручання в діяльність судді і пов’язані безпосередньо зі здійсненням правосуддя», – підсумував Олексій Маловацький.

Розглянувши повідомлення голови Рівненського міського суду Рівненської області Денисюка Петра Дмитровича про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя, Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за повідомленням судді Рівненського міського суду Рівненської області Денисюка П.Д.

Прес-центр судової влади України