Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Господарський суд Одеської області повернув приміщення Міжнародного аеропорту Одеси в комунальну власність

14 липня 2015, 11:31

 Господарський суд Одеської області своїм рішенням повернув у комунальну власність міста будівлю аеропорту.  На засіданні була повторно розглянута і задоволена позовна заява Одеської міської ради до ТОВ "Одеса - аеропорт девелопмент" і ТОВ "Міжнародний аеропорт Одеса". Суд визнав недійсними окремі положення договору між міськрадою і ТОВ "Одеса - аеропорт девелопмент" та окремі пункти статуту ТОВ ""Міжнародний аеропорт Одеса". Мова йде про передачу комунальної власності як частки в уставному фонді підприємства.

                   

Нагадаємо, у 2011 році міська рада прийняла рішення створити спільно з інвестором нове підприємство  - ТОВ "Одеса - аеропорт девелопмент". Відповідно до цієї угоди, місто передало новоствореному підприємству приміщення і будівлі центрального аеропорту, які склали 25% статутного капіталу.

У листопаді 2014 року Одеська міська рада звернулася в Господарський суд з позовом про визнання договору недійсним у частині передачі комунального майна.  17 грудня 2014 року суддя Олександра Оборотова винесла рішення про відмову в задоволенні позову, і вже 12 лютого 2015 року колегія Господарського апеляційного  суду залишила таке рішення в силі.

Міська рада оскаржила вказане рішення в касаційній інстанції.Уже 14 квітня 2015 року колегія Вищого господарського суду скасувала попередні рішення і направила справу на новий розгляд в першу інстанцію. 13 липня 2015 року суддя задовольнила позовні вимоги. Суд погодився з думкою позивача про те, що передача майна – це фактична його приватизація, яка повинна відбуватися за визнаною процедурою і, яка не була дотримана через те, що у 2013 році комплекс приміщень аеропорту було закладено під забезпечення кредиту на будівництво нового терміналу, який по договору повинні представляти чотири інвестори.