Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Сергій Аніпко - "Тиску від жодної із сторін у справі Мельника не було"

13 липня 2015, 10:01

 10 липня 2015 року у приміщенні Ірпінського міського суду Київської області відбувся брифінг судді Сергія Аніпка, головуючого у кримінальній справі, порушеній стосовно Петра Мельника – екс-ректора Національного університету Державної податкової служби України.

Під час брифінгу суддя Сергій Аніпко відповів на питання журналістів із центральних та регіональних ЗМІ стосовно виправдувального вироку щодо Петра Мельника.

Зокрема, відповідаючи на запитання журналістів щодо доказів, наданих обвинуваченням, головуючий у справі суддя наголосив – "Відповідно до Конституції України в нашій державі визнається і діє принцип верховенства права. Кримінальним процесуальним кодексом України передбачено, що сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду документів та доказів. Судом були належним чином досліджені всі надані докази. Докази, які були надані стороною обвинувачення були зібрані з порушенням правової процедури та судом були визнані недопустимими, тому суд до уваги їх не прийняв". Сергій Аніпко також зауважив, що жодним доказам перевага не надавалась, оскільки всі докази для суду є однаковими і були ретельно вивчені.

Слід зауважити, що законодавством заборонено розголошувати тайну нарадчої кімнати і тому, чи одноголосно було прийнято рішення колегією суддів чи ні, має залишатися в тайні. Також Кодексом суддівської етики визначено, що суддя не може робити публічних заяв, коментувати в засобах масової інформації справи, які перебувають у провадженні суду, та піддавати сумніву судові рішення, що набрали законної сили. Суддя не має права розголошувати інформацію, що стала йому відома у зв’язку з розглядом справи, тож на прохання журналістів прокоментувати вирок суду Сергій Аніпко сказав, що на сьогоднішній день вирок, який приймався колегією суддів, знаходиться в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 46486965 у вільному доступі, а Кримінальний процесуальний кодекс України не передбачає повторного оголошення вироку.

"Були допитані 22 свідка по даній кримінальній справі. І були допитані потерпілі, і був допитаний обвинувачений", повідомив суддя.

Оскільки Петра Мельника було виправдано, судом знято арешт з його майна.

"Жодного тиску від жодної із сторін у справі особисто я не відчував" –  підкреслив Сергій Аніпко.

Довідково:

Колишнього ректора Національного університету Державної податкової служби України Петра Мельника було затримано правоохоронними органами 27 липня 2013 року за обвинуваченням у вимаганні та повторному одержанні неправомірної вигоди на загальну суму 120 тис грн за вирішення питання про вступ до вказаного навчального закладу. 

1 серпня 2013 року Печерським районним судом міста  Києва було обрано  запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 27 вересня 2013 року включно.

9 серпня 2013 року стало відомо, що Петром Мельником не було дотримано вимоги ухвали суду щодо застосування запобіжного заходу.

14 серпня 2013 року Мельника було оголошено в міжнародний розшук.

1 квітня 2014 року при поверненні в Україну  Петра Мельника затримано.

28 травня Мельнику повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених частиною пятою статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) і частинами другою та третьою статті 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою) Кримінального кодексу України.

8 липня 2015 року Ірпінським міським судом Київської області завершено судовий розгляд кримінального провадження за обвинуваченням екс-ректора Національного університету державної податкової служби України Петра МельникаСуд дійшов висновку про недоведеність вини обвинуваченого та ухвалив виправдувальний вирок.